Życie to Ruch

 

Każda z nas wyraźnie czuje dwa podstawowe rytmy życia: rytm oddechu i rytm serca.
W terapii czaszkowo-krzyżowej odkrywamy jeszcze jeden rytm: płynu mózgowo-rdzeniowego. Jest to pulsujący ruch obejmujący przede wszystkim przestrzeń czaszki, rdzenia kręgowego i kości krzyżowej. Ruch tego płynu odczuwany jest w całym ciele, ponieważ rozprzestrzenia się on na wszystkie tkanki poprzez system powięzi.
Wyobraź sobie, że obierasz cebulę. Ma ona grube mięsiste warstwy, które oddziela mała przeźroczysta błonka. Podobnie w naszym ciele wygląda powięź - to taka subtelna, ale mocna struktura, która spaja tkanki. Wszystko jest więc ze sobą zespolone, zmiana w jednej części ciała inicjuje zmianę w drugiej.
Naturalny rytm czaszkowy wyczuwany w terapii można porównać do ruchu klatki piersiowej, czyli mamy wdech (ruch ciała kierowany ku górze i na boki) i wydech (ruch ciała kierowany w dół i do środka). Nasze całe ciało delikatnie pulsuje według tego wzoru.
W badaniach naukowych zmierzono zakres tej pulsacji. Maksymalny ruch w odrębnie czaszki to wielkość około połowy grubości kartki papieru. Mimo tak subtelnej wielkości wrażliwe dłonie mogą go wyczuć!

 

Empatyczny ruch

Wszelkie zakłócenia w zakresie tego ruchu mogą przejawić się różnorodnymi zaburzeniami w ciele, czyli doświadczanymi przez nas dolegliwościami zdrowotnymi.
Pierwotną reakcją każdej komórki na stresujące zdarzenie jest kurczenie się. Tak samo reaguje nasze ciało.
Gdy następuje sytuacja, która w fizyczny czy emocjonalny sposób nas "dotknęła", odpowiednie tkanki ulegają skurczeniu. Jeśli jest ona długotrwała lub bardzo trudna to tkanki te pozostają już w stałym napięciu. Powstają blokady napięciowe, zwane też opancerzeniem ciała.
Stresujące wydarzenia i urazy mają wpływ na rozprzestrzenianie się pierwotnego ruchu w ciele. W postaci "zagęszczeń napięć" ciało przechowuje historię naszych przeżyć. Fizycznie nosimy nasze „stresy” w sobie. Zadaniem terapeuty jest wyczuć ruch czaszkowo-krzyżowy rozprzestrzeniający się w ciele, odnaleźć miejsca, gdzie znajduje się blokada fali ruchu. Swoim dotykiem i uważnością pomaga Ciału uaktywnić pulsację w tym obszarze tak, aby znowu w pełni „ożył”. Kontakt terapeutyczny budzi naturalne procesy uzdrawiania, które są w każdym z nas.
Istnieją też proste ćwiczenia fizyczne i samodzielne masaże, które uaktywniają ten życiodajny rytm.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej pulsacji, która podtrzymuje w Tobie życie zajrzyj TUTAJ!

Jesteśmy terapeutkami czaszkowo- krzyżowymi.
Wielkimi fankami metody, której ogromną skuteczność wypróbowałyśmy na sobie.

DYPLOMY

Podczas większości naszych warsztatów rozwojowych pokazujemy proste ćwiczenia fizyczne i masaże do samodzielnego wykonywania, mające na celu uaktywnienie pulsacji czaszkowo-krzyżowej w Ciele.

Ponieważ poczułyśmy na "własnej skórze", jak ważna dla zdrowia jest ta niezwykła pulsacja opracowałyśmy dla Was też kilkugodzinny warsztat poświęcony wyłącznie terapii czaszkowo-krzyżowej w PRAKTYCE.
Naszym pragnieniem jest, by jak najwięcej kobiet dowiedziało się o tej metodzie i mogło włączyć do codziennego dbania o siebie proste ćwiczenia uaktywniające rytm czaszkowo-krzyżowy.

Możesz już dziś niezobowiązująco zapisać się na listę oczekujących na warsztat. Jako pierwsza uzyskasz o nim informacje.

 

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności